RG

Árčí..

Tak jsme mu začali říkat,hned jak jsme si ho po internetu u Manželů Chudých vybrali.Všichni velcí psi u nás se jmenovali "Árčí".(Mastifka a pak rottwajlerka).Takže nyní první "velkej" kluk.

Samozřejmě jsme se nemohli miminka dočkat a když se přiblížil den D,tak jsme pro něj honem uháněli.Byl velký jako naši Jorkšíři,ale rychle je přerostl.

Výborně si s nimi rozumí.Jimi Árčího respektuje a Árčí respektuje Rozárku.Ta není na podlaze skoro ani vidět,ale Árčí z ní má respekt velikej.

Lidi miluje,je problém přinutit ho,aby zůstel na místě,pokud k nám někdo přijde.Nejradši by ho samou láskou sežral.Dospěláky pošlape a malé děti poráží a pak je celé olíže.Je to tank s velkým srdcem.

Jen se stejně velkými psy se nemá moc rád.S fenami si hraje bez problémů,ale pokud se k němu přiblíží pes,celý se naježí a startuje.Ale poslouchá,takže žádný problém nikdy nenastal.Na zahradě je to velký hlídač,ale znovu připomínám,pokud k nám kdokoliv přijde s námi - je to "hodňák".

Ze začátku byl na vodítku nezvladatelný,každá věc ho zajímala a rozhodila.Byla jsem se poradit na cvičáku,ale postupem času jsem zjistila,že chodit tam není potřeba.Tomuhle psovi stačí vysvětlit povel dvakrát,třikrát a zná.Je naprosto výbornej.Nejsem trpělivý člověk,takže jsem z jeho inteligence nadšená.

Úplně si nás omotal kolem prstu.Naplňuje naprosto mé představy o psím kámošovi.

Vyhledávání

Kontakt

Tohle opravdu nepřehlédněte! !!

https://www.chalupamodrenebe.cz/

 

Profil Ivana Hejdová na Facebooku